Toshkent filialiga direktori
University of Business and Science oliy ta'lim muassasasi Toshkent filiali direktori Xikmatov Baxrom Niymatullo o‘g‘li - 1992-yilda Samarqand viloyatida tug'ilgan. Ma'lumoti oliy. 2016-yilda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini Xalqaro iqtisodiy munosabatlar fakultetini tamomlagan. Iqtisodiyot mutaxassisligi bo'yicha magistr hisoblanadi. Shu kungacha davlat va xususiy sektorda turli rahbarlik lavozimlarida ishlab kelgan. 2023-yildan hozirgi vaqtgacha Namangan xalqaro tibbiyot texnikumi direktori lavozimida faoliyat yuritib kelgan.
Oliy taʼlim muassasasining umumiy faoliyatini boshqaradi, strategik rivojlanishini taʼminlaydi va akademik, moliyaviy hamda maʼmuriy qarorlar uchun javobgardir. U taʼlim sifati, ilmiy tadqiqotlar va tashqi aloqalarni rivojlantirish bo‘yicha yetakchilik qiladi.